Wat te doen als je als farmaceut bijna alles geprobeerd hebt met betrekking tot het luchtdicht maken van een ruimte of plenum, maar het niet lukt om 100% luchtdichtheid te realiseren? Dan ben je niet in staat om je werkzaamheden of productieproces met de gewenste kwaliteit uit te voeren.
In branches waar luchtdichtheid in bepaalde ruimtes een vereiste is, zoals de farmaceutische branche, ziekenhuizen, laboratoria en architectuur, kan dit een groot struikelblok zijn.
We nemen je mee in het verhaal van een farmaceut. Éen van de vervaardigers van het COVID-19-vaccin. Cocoon bood hen uiteindelijk de oplossing waarnaar ze zo hard op zoek waren.
Het vraagstuk van een farmaceut: 100% zuivere lucht in productieruimtes
Deze farmaceut houdt zich o.a. bezig met vervaardiging van het Corona vaccin. Hiervoor hebben ze speciale productieruimtes, die nog niet luchtdicht waren, maar die wel 100% luchtdicht moesten worden. Voor het vervaardigen van een vaccin is het namelijk enorm belangrijk dat de lucht in de productieruimtes 100% zuiver is en dat er geen verontreinigde lucht binnen komt.
Voordat deze farmaceut contact opnam met Cocoon hadden zij zelf al vele pogingen gedaan om de productieruimtes luchtdicht te maken. O.a. met verschillende soorten kit en purschuim werd geprobeerd de boel te dichten. Echter hadden deze middelen niet het gewenste resultaat van 100% luchtdichtheid tot gevolg.
Daarom werd het vraagstuk neergelegd bij Cocoon. Er werden voorafgaand een aantal summiere tekeningen en foto’s gedeeld van de vier steriele productieruimtes. Voordat Cocoon op locatie aankwam, was geconstateerd dat de plenums van de installaties niet luchtdicht waren, wat een negatief effect kan hebben op de gewenste kwaliteit.
Met het toepassen van de hoogwaardige Cocoon afwerking, die hermetisch afsluit voor lucht, gas vocht en stof, kon Cocoon hen een passende oplossing bieden.
Alles hermetisch afgesloten dankzij de Cocoon huid
Wat betreft de ruimte waarin de werkzaamheden moesten plaatsvinden, werden de ervaren spuiters van Cocoon enigszins verrast. De ruimtes van de constructie waren erg smal, zo’n 3,5 x 0,40 meter breed en 7 meter hoog en zeer slecht bereikbaar. Daardoor moesten de werkzaamheden met weinig bewegingsvrijheid uitgevoerd worden.
De spuiters van Cocoon gingen vol goede moed aan de slag met de uitdaging om alle naden en kieren naadloos af te sluiten. Deze naadafdichting is uniek en duurzaam in zijn soort.
Alles moest heel secuur en naar aanleiding van een vooraf uitgedacht plan uitgevoerd worden. Er mocht immers geen hoek, kier of naad overgeslagen worden. Na het cocoonen van bepaalde hoeken, konden ze daar niet meer naar terug, omdat ze anders hun eigen werk zouden ruïneren.
Het resultaat na twee weken: een productieruimte waar met geen mogelijkheid meer vervuilde luchtdeeltjes binnen kunnen komen.
Een ervaren partner voor het luchtdicht maken van ruimtes voor farmaceuten, laboratoria en ziekenhuizen
Dit is zeker niet de eerste klus die Cocoon uitvoert, waarbij luchtdichte afdichting een belangrijke rol speelt. In het verleden voerde Cocoon al diverse afdichtingswerkzaamheden uit voor ziekenhuizen en ML-III laboratoria, cleanrooms o.a. in Nederland en België, waaronder het KNAW, AMS VU, LUMC, Maasstad ziekenhuis, GSK en Alcon.
Wat is uw uitdaging? Samen zoeken we naar een passende oplossing op maat die aan alle mogelijke eisen voldoet. Neem contact met ons op voor ons servicegerichte advies.